Doğru’ya Doğru, Yanlış’a Yanlış demekten vazgeçmek yok.

Önemli !

Benim ve aynı durumları yaşayanlar için okumanızı rica ediyorum.
Doğru’ya Doğru, Yanlış’a Yanlış demekten vazgeçmek yok.
Engelsiz, herkes için erişilebilir kentlerin nasıl olması gerektiği ve Engelli bireylerle doğru iletişimi öğrenmek isteyen,her alanda engelleri kaldırmak, engelliler ve aileleri için doğru çalışmalar yapmak isteyen belediyelerden, kurumlardan, üniversitelerden ve sivil toplum kuruluşlarından gelen davetlere katılıp tecrübelerimi paylaşıyorum.
Amacımız engelsiz bir hayatta eşit yaşamı sağlamak olduğu için siyasi bir ayrımımız yoktur.
Hic bir partiye üyeliğim de yoktur.
Durumum böyle apaçıkken bazı kişilerin CHP’li belediyeye niye gittin, Ak Partili belediyeye niye gittin, MHP veya HDP ‘li belediyeye niye gittin, neden orda eğitim verip onlara destek oluyorsun diye sormasına da artık kızıyorum. Çünkü bu kişiler siyasi partilerde, bakanlıklarda ve belediyelerde kendisi dışında kimsenin görüş belirtmesini istemiyor, davet edenlere “bizden değil,neden çağırıyorsunuz”da diyorlar.
Bunu soran kişilerin engelliliğini veya engelli camiasını kullanarak siyasetten, bakanlıklardan, belediyelerden maddi çıkar elde eden, maaş alan, ticari işletme yeri alan kişiler olması ise kendi ayıplarını örtme, beceriksizliklerini kapatmak için içinde bulunduklari siyasi yapılarda beni ve benim gibileri kötüleyip, bizden değil diyerek kendi yerlerini sağlamlaştırma çabaları olarak görüyorum…
Merak etmeyin kimsenin yerinde, makamında, kazancında gözümüz yok.
Sizler siyasi partilerden,resmi kurumlardan, bakanlıklardan, belediyelerden çalışıyormuş gibi görünüp maaş kartı alıp rant peşinde gezenler, resmi kurumların imkanlarını kişisel menfaatleri için kullananlar, siyasîlere yalakalık yapıp menfaat elde etmek için Yanlış ve Yalan olsada söyleyenleri alkışlayanlar ve yanlışı savunanlar Engelli camiasının önündeki en büyük engel sizsiniz.
Çünkü Sorunlardan besleniyorsunuz.
Engeller kalkarsa size gerek kalmayacağını düşünüyorsunuz. Menfaatinizin biteceğini düşünüyorsunuz…
Benim hiç bir yerde maaşım yada sigortalı işim yok. Çalışmalarımın çoğunluğunu Sosyal Sorumluluğum gereği Aktivist olarak hak temelli savunuculuk çerçevesinde yapıyorum. Profesyonel olarak yaptığım eğitim ve danışmanlik hizmetlerimden emeğimin karşılığını azda olsa alarak geçinmeye çalışıyorum.
Sorunların çözümü için mücadele ediyor, ben ve benim gibilere gerek kalmayan bir dünya istiyorum.
İyi niyetli olarak size son bir uyarı yapayım; benim olmadığım ortamlarda hakkımda yalanlar söylemeye devam ederseniz benimde LAZ olan damarım ortaya çıkar ve sizinle uğraşmaya başlar, gerçek yüzünüzü herkesin görmesini sağlarım. Unutmayın sizin söylediklerinizi de bana anlatanlar var.
Dürüstlük ve doğruluktan yana olan herkese de şunu belirtmek isterim: size birini kötüleyen kişi sizide başkasına kötülüyordur. Bu nedenle bu davranışta olan kişilere lütfen “kendisi burada yok bu nedenle hakkında konuşmayalım yada onuda çağıralım oda konuşsun” demeniz gerektiğini biliniz.
Ben siyasi ayrım yapmadan doğru yapılanı desteklemeye, yanlış yapılanın düzeltilmesi için yol gösterici olmaya devam edeceğim.
Parti ayrımı yapmadan Engelleri kaldıran ve kaldıracağına inandığım belediye başkan adaylarınında talep etmeleri halinde yanlarında olacağım.

Not: İyi niyetli ve çözüm odaklı gönüllü çalışmalar yapan çok kişi aynı durumu yaşıyor. Ancak kimse adına konuşmak haddim olmadığı için konuyu kendi üzerimden örnekleyerek anlattım. Bencillik yaptığım düşünülmesin lütfen.
Okuyan herkese sevgi ve saygılar sunarım…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir